چهارشنبه, 1 خرداد 1398
  • EN
  • ساعت : ۱۱:۳۵:۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ 
  • کد خبر : ۲۰۴۴
ضرورت استفاده از شبكه ژئودینامیك سازمان نقشه برداری كشور برای پهنه بندی خطر زلزله
مدیرکل نقشه برداری شمال غرب کشور در نشست هم اندیشی مدیریت بحران آذربایجان شرقی گفت: رسالت سازمان نقشه برداری کشور در مدیریت بحران مهم است، چرا که نقشه و اطلاعات مکانی در مدیریت بحران کاربرد زیادی ...

                       

 مدیرکل نقشه برداری شمال غرب کشور در نشست هم اندیشی مدیریت بحران آذربایجان شرقی گفت: رسالت سازمان نقشه برداری کشور در مدیریت بحران مهم است، چرا که نقشه و اطلاعات مکانی در مدیریت بحران کاربرد زیادی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نقشه برداری کشور، روز چهارشنبه 17 بهمن ماه نشستی با حضور نمایندگان تعدادی از دستگاه های اجرایی، از جمله اداره کل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب در محل دفتر مدیر کل بحران استان آذربایجان شرقی برگزار شد. در این جلسه راهکارهای کاهش خسارت‌های زلزله در فازهای مختلف مدیریت بحران مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

    مدیر کل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب در این جلسه با اشاره به اینکه در کلیه فازهای چهارگانه مدیریت بحران شامل پیشگیری و پیش بینی، آمادگی، واکنش و بازیابی استفاده از نقشه و اطلاعات مکانی نقش ویژه‌ای دارد، بر آمادگی اداره کل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب برای همکاری در مدیریت بحران در سطح استان و منطقه در چهارچوب وظایف محوله، تأکید نمود.

    مهندس اکبری با اشاره به وجود شبکه ژئودینامیک سازمان در سطح منطقه، استفاده از داده های این شبکه به همراه سایر داده‌های مربوطه را برای پهنه بندی خطر زلزله ضروری دانست.

وی همچنین با تأکید مجدد بر نقش اطلاعات مکانی در فازهای چهارگانه مدیریت بحران، استفاده از سیستم‌های اطلاعات مکانی با دسترسی به اطلاعات مکانی دقیق و به روز برای مدیریت بحران را الزامی دانست و گفت: این امر فقط در صورت ایجاد زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) استان میسر خواهد بود.

وی در ادامه با معرفی ژئوپورتال اطلاعات مکانی سازمان نقشه‌برداری کشور، اهمیت ایجاد پایگاه‌های اطلاعات مکانی دستگاههای اجرائی مختلف استان و ثبت آنها در ژئوپورتال سازمان نقشه‌برداری کشور در راستای ایجاد SDI استانی و ملی را یادآور شد.

     در خاتمه این نشست مقرر شد اداره کل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب، موضوع SDI و ژئوپورتال سازمان نقشه‌برداری کشور و نقش آن در مدیریت بحران را در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ارائه نماید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0