چهارشنبه, 1 خرداد 1398
  • EN
  • ساعت : ۱۲:۲۲:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ 
  • کد خبر : ۱۶۰۶
راه اندازی سرویس های اطلاعات مكانی در سازمان برنامه و بودجه استان آذربایجانغربی
سرویس های اطلاعات مکانی سازمان برنامه و بودجه استان آذربایجانغربی توسط اداره کل نقشه برداری منطقه شمال غرب کشور راه اندازی گردید.

امروزه اطلاعات و داده های مکانی زیربنای تصمیم گیریها و برنامه ریزی های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی یک کشور محسوب می شوند و لزوم ارائه هر چه بهتر این اطلاعات بر اساس یک سیستم منسجم و استاندارد در کشور ما احساس می شود.

سازمان نقشه برداری کشور بر اساس رسالت خود اقدام به ایجاد و راه اندازی سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی به آدرس Iransdi.ir نموده است این سامانه بر اساس آخرین استانداردهای بین المللی طراحی شده و در اختیار سازمانها و ادارات متقاضی قرار داده می شود این فرآیند موجب می شود تا سازمانها و ادارات ضمن آشنایی با مفاهیم SDI نسبت به ارائه سرویسهای مکانی خود اقدام و از سرویسهای سایر اعضای سامانه بهره مند گردند.

در این راستا اداره کل نقشه برداری شمالغرب با مجوز سازمان نقشه برداری کشور وظیفه راه اندازی این سامانه را برای متقاضیان برعهده دارد و ضمن آموزش کارشناسان مربوطه وظیفه پشتیبانی فنی و تخصصی مربوطه را نیز عهده دار است.

این سامانه اخیراٌ برای سازمان برنامه و بودجه استان آذربایجان غربی نیز راه اندازی شده است تا این سازمان بتواند با اتکا بر پتانسیل های بالقوه خود نسبت به ارائه سرویس های اطلاعات مکانی خود اقدام نموده و نیز در راستای حل مشکلات و محدودیتهای مربوط به تهیه و دسترسی داده های مکانی بهنگام و توسعه فرهنگ استفاده از این سامانه نوپا  در استان آذربایجان غربی گامهای موثری را بردارد. 
امتیاز :  ۴.۹۵ |  مجموع :  ۷۹

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0